Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Windows 8 Özellikleri

Windows 8′in öne çıkan başlıca özellikleri

Masaüstü Görünümü

Uzun zamandır kullandığımız masa üstü görüntüsünün yerinİ “Tile Interface” alıyor. Ekran üzerinde döşeme menüler var. Bunlar dokunmaktik ekran kullananlar için mükümmel bir özellik. Ve aynı zamanda kullanmak isteyenler için klasik bir masa üstü seçeneği de var.

Internet Explorer 10

Windows 8 kullanmaya başladıktan sonra otamatikman explorer sürümünüz yükseliyor ve Internet Explorer 10 kullanmaya başlıyorsunuz.  Klasik tarayıcımızdan farklı olarak butonlar ve sekmeler ekranın üstünde değil de altında bulunuyor.

Kullanıcı Login Şifresi

Kullanıcı şifresi sadece sayı ve rakamlar bana yetmiyor diyorsanız seçtiğiniz bir resmin üzerinde belli şekiller çizerek da kendinize bir şifre oluşturabilir siniz.

Task Manager

Birçoğumuzun hoşuna gidecek bir özelliği ise Windows 8′de  Görev Yöneticisi’nde işletim sistemine daha detaylı ve genişkapsamlı seçenekler var.

Donanım Özellikleri

Windows 8 teknik özellikleri bakımından windows 7 yi taşıyan her bilgisayara kurulabilir. Ve ayrıca windows 7 de olduğu gibi windows 8 de de USB bellek içinde kurulum yapılabiliyor. Sitemizde ki makalelerden birinde windows 8 usb den kurulumu anlatmıştık. İsterseniz makalemize BURADAN ulaşabilir siniz

 

Önceki makalelerden birinde windows 8 in önemli 6 özelliğinden bahsetmiştik. Makaleye BURADAN ulaşabilir siniz.

 

 

windows 8 pcdonanim.com

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ