Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Windows 8’i Windows 7’ye Çevirme

Windows 8'den Memmun Kalmayanlar Biraz Sıkıntı Yaşaya Bilir...

Mrb arkadaşlar… Windows 8’den memmun kalmayıp bunu tekrar windows 7’ye çevirmek biraz zahmetli bir şey. Windows 8 i windows 7 ye çevirmenin ne kadar büyük bir sorun olduğunu kendim yaşadım… Bilgisayarınızda, harddiskinizde, cd room da bir sorun olmamasına rağmen windows 8 kurulu olan bir bilgisayara tekrar windows 7 yi kurmak çok zahmetli oluyor.

Windows 7 olarak kullandığım bir bilgisayara deneme amaçlı windows 8 i kurdum. Kurulumdan sonra bilgisayarım normal olarak açıldı. Bilgisayarımı kapattıktan sonra tekrar açamadım. Acaba kurduğum windows 8 de bir sorun mu var diye düşünmüştüm ilk başta ve yeni bir windows 8 tedarik ettim ve tekrar kurdum. Yine kurulumdan sonra bilgisayarım açıldı ve kapattıktan sonra tekrar açamadım. Artık şansmıdır nedir deyip üçüncü kez windows 8 i kurdum ama sorun yine çözülmedi aynı sorun devam etti. Tabiki bende windows 8 den sıkıldım.

Tekrar windows 7 yi kurmaya çalıştım. Ama kuruluma bir türlü başlayamadım. Cd room ilk başta görmedi cd yi ama bir kaç denemeden sonra cd yi okutmayı başardım. Ama kurulum sayfası bir türlü gelmedi. Normalde f12 ye tıkladığım zaman gelen boot menü gelmiyordu. Kafayı yemek üzereydim. Bunun çin gidip slim cd rom aldım. Ama onunlada kuramadım.

Son çare olarak hdd ki yedeklerimi aldım. Başka bir bilgisayara takarak hdd formatladım ve windows 7’yi kurdum… Eğer sizinde başınıza böyle bir sorun gelirse benim gibi yapın demiyorum. Belki siz daha iyi bir çözüm bulursunuz ama inanın birçok yolu denedim… Eğer siz daha kolay bir yol bulduysanız lütfen paylaşın… Bilgi paylaşıldıkça güzel

Ayrıca aşağıdaki makalelerde size çok yardımcı olacaktır.

USB Bellekten Windows 7 Kurma

USB Bellekten XP Kurma

 

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ