Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Windows Xp Desteği 8 Nisanda Son Buluyor

Windows Xp Artık Tarihe Karışacak Gibi....

windows xp_pcdonanim

Microsoft, 8 Nisan‘dan sonra Windows XP kullanmaya devam eden kurum ve kullanıcılara yeni nesil tehditlerden korunma, hata düzeltme ve yeni fonksiyonların eklenmesi gibi konularda güncelleme ve yardım destek sunmayacak. Yani bir anlamda Windows Xp Tarihe karışacak gibi gözüküyor…

MİCROSOFT’UN YAPTIĞI AÇIKLAMALAR İSE ŞÖYLE

Microsoft son 12 yıldır Windows XP’ ler için destek sunduğunu biliyoruz. Ancak artık, bizim ve donanım ile yazılım ortaklarımızın yeni ve harika deneyimler sunabilmek için kaynaklarımızı daha yeni teknolojilere yatırma zamanımız geldi.

Sonuç olarak, 8 Nisan 2014‘ten sonra Windows XP için bilgisayarınızın korunmasına yardımcı olan otomatik güncellemeler dahil teknik yardım sunulmayacak. Microsoft, bu tarihte Microsoft Security Essentials‘ın Windows XP‘ye indirilmesine de son verecek. (Microsoft Security Essentials’ı zaten yüklediyseniz sınırlı bir süre daha kötü amaçlı yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumada imza güncellemelerini almaya devam edeceksiniz ancak Microsoft bilgisayarınızı korumaya yönelik güvenlik güncellemeleri sunmayacağından, bu imzalar bilgisayarınızın güvenli kalacağı anlamına gelmez.)

Destek sona erdikten sonra Windows XP‘yi kullanmaya devam ederseniz, bilgisayarınız çalışır ancak güvenlik risklerine ve virüslere karşı daha korumasız hale gelebilir. Ayrıca daha çok yazılım ve donanım üreticisi, ürünlerini Windows’un daha yeni sürümlerine uygun hale getirdikçe Windows XP ile çalışmayan daha fazla uygulama ve cihazla karşılaşabilirsiniz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ