Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Xigmatek Midi Tower Kasa: Alfar

Xigmatek'ten Yeni Tasarım Midi Tower Kasa: Alfar

Donanım meraklıları için bilgisayar pazarında, bilgisayar kasası, güç kaynağı, işlemci soğutucusu, fan ve termal macun gibi ürünleri barındıran Xigmatek, ”midi-tower” sınıfı yeni bilgisayar kasası Alfar’ı tanıttı.
 PCDXigmatek-Alfar-1
195 mm x 445 mm x 505 mm boyutlarında ve 6 kg ağırlığında dizayn edilen Alfar’ın gerek dış yapısı gerekse iç yapısı doğrudan Asgard 382’yi hatırlatıyor. Bilgisayar kasasının 5.25-inç’lik sürücü bölmelerinin önündeki plakaların tasarımı ve sol panelin tasarımı Asgard 382’den biraz daha farklı.
Alfar, ATX, Micro-ATX, Mini-ITX formunda anakartlara, maksimum 160 mm yüksekliğinde işlemci soğutucularına ve maksimum 320 mm uzunluğunda ekran kartlarınını destekiyor. Nvidia ve AMD’nin tüm ekran kartlarını yer sorunu çıkartmaksızın rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 PCDXigmatek-Alfar-4
Çelik ve plastikten imal edilen bilgisayar kasası, 3 adet 5.25-inç’lik sürücü bölmesine, 4 adet 3.5-inç’lik sürücü bölmesine, 4 adet 2.5-inç’lik sürücü bölmesine, 7 adet PCI, PCI-Ex genişletme slotuna ve kablo saklama kanallarını bulunduruyor. Dahili bileşenlerin soğutulması için öne 2 x 120 mm fan, arkaya 1 x 120 mm / 1 x 80 mm fan, üste 2 x 120 mm / 140 mm fan, sol panele 2 x 120 mm / 140 mm fan monte edilme özelliği de bulunduruyor. 120 mm’lik iki adet fan, bilgisayar kasası ile gelen fanlardan biri de LED’li.
 PCDXigmatek-Alfar-3
Üst kısmına ses çıkışı, mikrofon girişi, 2 adet USB 3.0 portu, güç düğmesi ve reset düğmesi yerleştirilen Xigmatek Alfar için Alman sitesi Caseking, 49.90 Euro fiyatla ön sipariş alıyor. Xigmatek bilgisayar kasasının sevkiyatının 30 Kasım’dan itibaren başlatılması düşünülüyor.
PCDXigmatek-Alfar-2

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ