Teknoloji Hakkında Herşey

Şifremi Unuttum Kayıt Ol

Yeni Xbox Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Microsoft Sonunda Beklenen Xbox Açıklamasını Yaptı


pcdonanim.com-yeni-xbox-2Microsoft
, uzun zamandan beri söylentileri forumları meşgul eden yeni Xbox için açıklama yaptı ve ilk gösterim için 21 Mayıs tarihini verdi.

21 Mayıs’ta resmi olarak tanıtımı yapılacak ve detaylandırılacak olan konsol, Xbox Live, Xbox.com ve Spike TV gibi kanallar üzerinden de milyonlarca oyun ve teknolojisever için canlı yayınlanacak. Ancak, toplantı günü gelene kadar, söylenti boyutunda yeni haberler de yine gündemi meşgul edecektir.

Teknoloji blogger’ı Paul Thurrott’un son iddiası da, Microsoft, yeni Xbox konsolunu önümüzdeki Kasım ayının başlarında oyunseverlerin beğenisine sunacak. Konsolun fiyatlandırılması için ise, iki yöntem düşünüldüğü belirtildi. Peşin almak isteyenlere 499 dolar, aylık 10 dolarlık Xbox Live abonelik sistemini isteyenlere de önce 299 dolar ödemeli sistem. Yani 299 dolarlık konsolu alırsanız, 2 yıl boyunca aylık 10 dolardan olmak üzere Xbox Live abonelik ödemesi de yapacaksınız.

Thurrott’un iddiaları arasında; yeni konsolda Blu-Ray optik sürücü olacağı, Windows 8 desteğiyle geleceği ve devamlı internet bağlantısına ihtiyaç duyacağı gibi özellikler de bulunuyor.

Ve bir de Xbox 360 var! Evet, söylenenlere göre Microsoft, bu yıl yeni bir Xbox 360 modeli çıkarmak istiyor ve bu modelin, var olan modellerden daha ucuz olacağı yine söylentiler arasında. Kod adı Stingray olan bu cihaz, çıktığında X360 oyunlarına destek vermesi beklenmeyen Xbox 720’nin yanında güzel bir yardımcı olabilir. Tabii Xbox 360’ınız yoksa. Bakalım bu ve bunun gibi iddialar ne kadar devam edecek ve Microsoft bunlar hakkında da bir açıklama yapacak mı hep birlikte göreceğiz.

HABERE YORUM YAZ

Lütfen! Yorumlarınızı, görüşlerinizi ve en önemlisi tecrübelerinizi bizle paylaşmayı unutmayınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.FOTO GALERİVİDEO GALERİ